Aktualności

Wpadł bo jechał bez kasku

Data publikacji 05.08.2022

Dzielnicowy z posterunku w Kampinosie wspólnie z kierownikiem podczas obchodu rejonu zauważyli dwie osoby przemieszczające się na motocyklu bez kasku. Podjęli kontrolę drogową podczas, której okazało się, że kierujący motocyklem ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie kontroli okazało się, że motocykl nie został poddany badaniom technicznym i nie posiada ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Uwagę policjantów z posterunku w Kampinosie zwróciły osoby, które przemieszczały się na motocyklu bez kasków. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze podjęli kontrole drogową. W jej trakcie okazało się, że 43-letni kierujący motocyklem nie powinien nim jechać ponieważ sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto motocykl nie został poddany badaniom technicznym i nie posiad ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduję kare do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

st. asp. Marta Dymek


 

Powrót na górę strony