Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie jestem niewidzialna(y) – pomóż mi! – finał policyjnej kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM
Środek jednego z dużych osiedli mieszkaniowych. Pora, kiedy ludzie wracając z pracy robią zakupy, odbierają dziecko z przedszkola, wracają do domów z zajęć w szkole czy na uczelni… Pogoda jak to w październiku – tym razem nie pada, na termometrze około 13 stopni Celsjusza powyżej zera. Zwyczajne popołudnie w zabieganym mieście. A pośrodku tego wszystkiego – ONA – zdezorientowana, zagubiona kobieta ubrana w jasnoniebieski szlafrok i kapcie. Stoi bezradnie, z widocznym niepokojem na twarzy. Większość osób przechodzi obok, jakby była niewidzialna. Kim jest? Co tu robi? Tak w dużym skrócie rozpoczął się nasz eksperyment społeczny, który powstał na potrzeby kampanii #JestemTuCZEKAM, której celem jest zwrócenie uwagi na zaginięcia osób w wieku senioralnym. Akcja skierowana jest do nas wszystkich. To my możemy sprawić, żeby osoby, które znajdą się w podobnej sytuacji, w porę otrzymają pomoc.
Dodano: 12.10.2024 -
Debata o bezpieczeństwie z mieszkańcami gminy Błonie
Wczoraj w Centrum Kultury w Błoniu odbyła się debata społeczna przeprowadzona w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tematem spotkania było poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscu publicznym, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 11.10.2024 -
#JestemTuCZEKAM - jak rozpoznać osobę z zaburzeniami pamięci lub orientacji, potrzebującą pomocy?
Kiedy mówimy o zaginięciach osób powyżej 65 roku życia zawsze musimy liczyć się z tym, że powodem takiej sytuacji może być stan zdrowotny seniora: problemy z pamięcią i koncentracją, mniejsza uważność, trudności w poruszaniu się, zwiększona męczliwość. Wszystkie te symptomy w połączeniu z zagubieniem się naszego podopiecznego, zwiększają ryzyko zagrożenia jego życia i zdrowia. Bardzo ważne, aby w takiej chwili pomoc przyszła w odpowiednim momencie.
Dodano: 11.10.2024 -
Ratownicy chcieli pomóc, policjanci zostali znieważeni
Dyżurny komisariatu w Błoniu, gdy tylko otrzymał od ratowników medycznych prośbę o interwencję wobec agresywnego partnera kobiety, której udzielali właśnie pomocy medycznej, na miejsce natychmiast skierował załogę patrolowo-interwencyjną. W trakcie interwencji mężczyzna słowami wulgarnymi znieważył policjantów. Został zatrzymany. 53-latek usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Dodano: 10.10.2024 -
Poprawa warunków służby funkcjonariuszy
Związki zawodowe działające w resorcie Spraw Wewnętrznych i Administracji włączą się w projektowanie nowego programu modernizacji oraz rozwiązań mających na celu poprawę warunków służby funkcjonariuszy.
Dodano: 10.10.2024 -
Dzielnicowy wspólnie z kierownikiem rewiru zatrzymali kolejną poszukiwaną osobę
Najpierw dzielnicowy z komendy w Starych Babicach podczas obchodu rejonu otrzymał informację o miejscu pobytu ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości mieszkańca gminy. Następnie wspólnie z kierownikiem rewiru udali się na teren powiatu nowodworskiego, gdzie zatrzymali 28-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd. Zgodnie z jego dyspozycją został doprowadzony do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy odbywając karę pozbawienia wolności.
Dodano: 09.10.2024 -
Oszustwo metodą „na BLIK” – policjanci ostrzegają
Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Policjanci regularnie otrzymują kolejne zgłoszenia o dokonaniu oszustwa metodą „na BLIK”. Pokrzywdzeni najczęściej informują, że nieznana im osoba włamała się na ich konto do portalu społecznościowego, po czym przez komunikator skontaktowała się z ich znajomymi i poprosiła o szybką pożyczkę pieniędzy poprzez wygenerowanie kodu BLIK. Zanim komukolwiek przekażemy swoje pieniądze, aby uchronić się przed ich utratą, warto najpierw osobiście spotkać się ze znajomym albo zadzwonić i upewnić się, czy na pewno potrzebne są mu pieniądze.
Dodano: 09.10.2024 -
Ogólnopolska kampania „Dzieciństwo bez Przemocy”
Dziś w Sejmie ruszyła ogólnopolska kampania "Dzieciństwo bez Przemocy" w którą włączyła się również Polska Policja. W uroczystej inauguracji uczestniczył m.in. nadinsp. Marek Boroń - Komendant Główny Policji.
Dodano: 08.10.2024 -
Stołeczni policjanci z darami dla powodzian
W obliczu klęski, jaka spotkała mieszkańców zalanych terenów, policjanci komend powiatowych, komend rejonowych policji, a także poszczególnych wydziałów Komendy Stołecznej Policji zorganizowali zbiórkę na rzecz poszkodowanych w tegorocznej powodzi. W ciągu zaledwie tygodnia zebrano ponad 7 ton artykułów spożywczych, chemicznych oraz sprzętu do sprzątania i osuszania pomieszczeń. Ciężarówka ze zgromadzonymi darami dojechała na Dolny Śląsk, skąd trafią do najbardziej potrzebujących.
Dodano: 08.10.2024 -
Dozór za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie strażników miejskich oraz groźby karalne
Prokurator przychylił się do wniosku Komendanta Komisariatu Policji w Łomiankach i objął 44-latka dozorem Policji. Mężczyzna został zatrzymany po tym, gdy znieważył interweniujących funkcjonariuszy Straży Miejskiej, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich oraz groził mu pozbawieniem życia. Interwencja związana była z agresywnym zachowaniem mężczyzny w miejscu publicznym.
Dodano: 08.10.2024