Aktualności
-
Jedna interwencja i dwóch poszukiwanych
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który okazał się być osobą poszukiwaną. Sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie spędzi teraz najbliższe 2 miesiące odbywając karę pozbawienia wolności. Pojazd, którym się poruszał, chciał przekazać koledze, który również, jak się okazało, był poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu.
Dodano: 03.02.2023 -
„Jadę bezpiecznym autem – przegląd pojazdów przed feriami”.
Stan techniczny pojazdów ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – zwłaszcza podczas dłuższych, feryjnych wyjazdów, dlatego też w dniu 4 lutego 2023 roku Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, przeprowadzi działania profilaktyczne pn. „Jadę bezpiecznym autem – przegląd pojazdów przed feriami”.
Dodano: 03.02.2023 -
Czy łatwo jest przejść test sprawności dla kontrterrorystów?
Marzy Ci się praca w służbach kontrerrorystycznych Policji? Wiesz, że po ubiegłorocznej zmianie przepisów teraz także z cywila można zostać policyjnym kontrterrorystą? Nie wiesz, od czego zacząć? Koniecznie od przeczytania tego tekstu – dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki musisz zrobić kolejny krok, aby spełnić swoje marzenie. Po pomyślnym zakończeniu procesu rekrutacji i ukończeniu kursu podstawowego, możesz rozpocząć wymarzoną pracę w wybranym pododdziale kontrterrorystycznym, czy to centralnym, czy na terenie kraju.
Dodano: 03.02.2023 -
Uderzenie w błoński narkobiznes
18 osób zatrzymanych w trakcie szeroko zakrojonej akcji CBŚP. Na celownik zostali wzięci członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Błoniu, którzy wytwarzali i wprowadzali do obrotu narkotyki. W trakcie działań wsparcia udzieli funkcjonariusze CPKP „BOA”, SPKP oraz WWP KSP. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarzuty przedstawiono łącznie 18 osobom, z których 16 tymczasowo aresztowano.
Dodano: 02.02.2023 -
Cyberprzestępcy podszywają się pod CBZC
Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Dodano: 02.02.2023 -
Hipoglikemia - stan, który może nas zmylić
Hipoglikemia, inaczej niedocukrzenie, czyli stan w którym poziom glukozy we krwi jest obniżony. W skrajnych przypadkach niesie za sobą ryzyko śpiączki i śmierci. Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, będąc świadomi takich zagrożeń, we współpracy z Centrum Medyczne Puławska oraz TwójRatownik.pl, przygotowali film instruktażowy o tematyce reagowania i udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku kontaktu z osobami, które mają objawy hipoglikemii.
Dodano: 02.02.2023 -
Komunikat prasowy
Kontrola w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach
Dodano: 31.01.2023 -
Komenda Stołeczna Policji podsumowała 2022 rok
Za nami roczna odprawa kadry kierowniczej stołecznej komendy, w której uczestniczyli również komendanci podległych komend rejonowych i powiatowych oraz komisariatów specjalistycznych. Na spotkanie, podczas którego podsumowano efekty policyjnej pracy za rok 2022, przybyli również zaproszeni goście, m in. przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa.
Dodano: 31.01.2023 -
Zatrzymany za kradzież paliwa
Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim kontrolę pojazdu zakończyli zatrzymaniem kierowcy. Funkcjonariusze rozpoznali pojazd i mężczyznę, którego wizerunek został utrwalony kilka dni wcześniej na jednej ze stacji paliw podczas kradzieży paliwa. 27-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnienie tego czynu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 31.01.2023 -
Dzielnicowy z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas ferii
Sierżant sztabowy Michał Maziejuk, dzielnicowy z komendy w Starych Babicach wspólnie z policjantką na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną, przeprowadzili spotkanie z dziećmi z przedszkola w Bliznem Jasińskiego. Podczas wizyty opowiedzieli najmłodszym o bezpieczeństwie podczas ferii zarówno w domu, jak i na podwórku, o bezpieczeństwie na drodze i w kontaktach z osobą nieznajomą.
Dodano: 30.01.2023 -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był poszukiwany i posiadał marihuanę
Policjanci z Błonia przedstawili mieszkańcowi gminy zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i pomimo użytych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kontynuował dalszą jazdę. Rozpoczął się pościg zakończony zatrzymaniem kierowcy volkswagena. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a w samochodzie mundurowi ujawnili marihuanę.
Dodano: 27.01.2023 -
Bezpieczeństwo podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
29 stycznia br. już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
Dodano: 27.01.2023 -
Bezpieczne ferie razem z przedszkolakami z Leszna
Za kilka tygodni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Z tej okazji policjanci z Leszna odwiedzili dzieci z Gminnego Przedszkola. Podczas spotkania opowiedzieli najmłodszym o zagrożeniach na drodze i obowiązku używania elementów odblaskowych, o bezpiecznych zachowaniach w przedszkolu, w domu i na placu zabaw oraz podczas zimowego wypoczynku. Dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia.
Dodano: 26.01.2023 -
Za sprawą kradzieży w firmie stał pracownik
Policjanci z Łomianek zostali powiadomieni o kradzieży urządzenia wielofunkcyjnego, piły spalinowej, fotela gamingowego. Do przestępstwa doszło na terenie firmy. Skradzione rzeczy policjanci zabezpieczyli w jednym z lombardów, a następnie udali się do miejsca pobytu mężczyzny, który wstawił tam przedmioty. Okazało się, że dostał je od znajomego, który zatrudniony był w poszkodowanej firmie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, jeden paserstwa, drugi kradzieży. 22-latek usłyszał jeszcze zarzut przywłaszczenia firmowego tabletu.
Dodano: 25.01.2023 -
Odpowie za sześć, a drugi za osiem kradzieży sklepowych
Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie kradzieży sklepowej. Na miejsce udał się funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wraz z kierownikiem. Tam mundurowi zastali pracownika ochrony wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną. 42-latek przekroczył linię kas z elektronarzędziami, za które nie zapłacił. Jak ustalili mundurowi, nieuczciwy klient w ostatnich miesiącach w ten sam sposób opuszczał placówki handlowe na terenie Warszawy. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Podobnie, jak zatrzymany kilka dni wcześniej 40-latek, który w podobny sposób „robił zakupy” głównie alkoholu w Łomiankach, Warszawie i Zamościu.
Dodano: 24.01.2023 -
Bezpieczeństwo pieszych…
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, których celem jest POPRAWA stanu BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH w garnizonie stołecznym. Eliminowanie naruszeń powodowanych przez uczestników ruchu drogowego w relacji kierujący pojazdem – pieszy, to jedno z głównych zadań policji nie tylko dziś, ale też w codziennej służbie…
Dodano: 24.01.2023
Jednostki terenowe
- Powiaty
- Dzielnice
Polecamy
-
Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.
-
Nie jesteś sam. Pozwól Policji zwalczać rasizm.
Jeżeli masz poczucie, że czyn, którego doświadczyłeś, został spowodowany Twoim kolorem skóry, przynależnością narodową, etniczną, kulturową czy religijną, powiedz o tym Policji przy zgłaszaniu przestępstwa. W jednostce dostępne są również ulotki dla cudzoziemców na temat obowiązującego w Polsce prawa w zakresie problematyki przestępstw z nienawiści, w tym przestępstw popełnianych na tle rasowym, a także informacji o tym, jakie działania mogą cudzoziemcy podjąć w związku z doświadczeniem tego rodzaju zdarzeń.
-
Oszuści wciąż zagrażają bezpieczeństwu naszych dziadków
Tajemnicze telefony od osób podających się za krewnych czy policjantów do ludzi starszych z prośbą o pożyczenie pieniędzy, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Wprawdzie wielu seniorów nie daje się oszukać, jednak problem wciąż dotyczy znacznej ich części. Warto przy okazji spotkań w gronie rodziny poruszyć ten temat i ostrzec najbliższych, jak mogą uchronić się przed oszustami.
-
Kampania społeczna „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim” - Zapraszamy do współpracy
Kampania społeczna pn. „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim” jest wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W kampanii bierze udział również Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Inauguracja kampanii nastąpiła podczas spotkania z seniorami z Uniwersytetu III Wieku działającego przy Centrum Kultury w Izabelinie.
Ruch drogowy
-
Punkty kontroli autokarów
Na terenie powiatu zorganizowany został punkt kontroli autokarów, gdzie codziennie w godz. 5.30-7.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się, można przeprowadzić kontrolę pojazdów, którymi przewożone będą dzieci. Punkt kontroli wyznaczony został w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.
-
Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym
6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).
-
Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada 2019 roku
W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.
-
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł
W siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.
-
Jedno spojrzenie w komórkę
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.
-
„Bezpieczni po zmroku”- trwa policyjna akcja
Policjanci ze stołecznej „drogówki” oraz komend powiatowych prowadzą działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczni po zmroku”. Podczas działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Mundurowi wręczają również „odblaski”.
-
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa najbardziej narażona na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Dlatego to z myślą o nich, policjanci podejmują działania profilaktyczne, dzięki którym pragną uświadomić pieszym, że ich zachowanie na drodze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.
-
Noś odblaski – świeć przykładem!
Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.