Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 29.01.2021

Policjanci z Łomianek zatrzymali obywatela Ukrainy, który po kłótni z matką swoją agresję przeniósł na innego lokatora. Mężczyzna kilkakrotnie uderzył swojego rodaka, a następnie grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Przestraszony pokrzywdzony wypłacił z bankomatu blisko 500 złotych i przekazał je 33-latkowi. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie interwencji dotyczącej awantury, do jakiej miało dojść pomiędzy lokatorami zamieszkującymi wspólny budynek. Na miejsce skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatel Ukrainy najpierw zaczął wszczynać awanturę ze swoją matką. Gdy kobieta opuściła miejsce zamieszkania i nie chciała wrócić do domu, ten swoją agresję przeniósł na innego lokatora.

Mężczyzna kilkakrotnie uderzył swojego rodaka, a następnie grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Przestraszony pokrzywdzony wypłacił z bankomatu blisko 500 złotych i przekazał je 33-latkowi. Po wszystkim mężczyzna zagroził poszkodowanemu utratą życia, gdyby ten powiadomił stróżów prawa.

Policjanci zatrzymali 33-latka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 

 

Powrót na górę strony