Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania społeczna pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję”

Data publikacji 29.09.2021

Kampania społeczna pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję” jest wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Przedstawiamy film stworzony w ramach kampanii, którego głównym celem jest pokazanie młodym ludziom, jak radzić sobie z hejtem i gdzie szukać pomocy. Trzeba zdecydowanie przeciwstawić się takim zachowaniom. Z drugiej strony ostrzegamy, że stosowanie przemocy w Internecie wiąże się z odpowiedzialnością karną.

Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach wspólnie z Powiatem Warszawskim Zachodnim podjęła kolejną wspólną inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Tym razem adresatami wspólnego przedsięwzięcia jest młodzież i rodzice. To z myślą o nich powstała kampania społeczna pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję”. Do projektu włączył się Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Ireny Sendlerowej w Błoniu.

W dalszym ciągu niewielki procent osób przyznaje się do tego, że doświadcza hejtu. Najczęstszymi powodami dostawania hejterskich komentarzy jest wygląd i przynależność narodowa. Są też świadkowie hejtu, którzy milczą. Ich brak reakcji wspiera hejterów.

Doświadczenie hejtu może być tragiczne w skutkach, szczególnie wśród młodzieży. Bezradność, złość, smutek, przygnębienie to emocje, z którymi mierzy się ofiara hejtera. Warto uświadamiać młodych ludzi, że nie muszą sami radzić sobie z problemami. Są osoby dorosłe, które mogą i chcą im pomóc.

Poniżej prezentujemy film profilaktyczny pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję”.

asp. Marta Dymek/MN

 

 

 

Film Kampania_spoleczna_Szanuje__akceptuje__nie_hejtuje_film.mp4

Pobierz plik Kampania_spoleczna_Szanuje__akceptuje__nie_hejtuje_film.mp4 (format mp4 - rozmiar 41.06 MB)

Powrót na górę strony