Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy uczestnik kolizji odpowie też za znieważenie funkcjonariusza

Data publikacji 22.11.2021

Policjanci ruchu drogowego ze starobabickiej komendy na miejscu zdarzenia drogowego sprawdzili stan trzeźwości jego uczestników. Jak się okazało, jeden z kierujących wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzną zajęli się mundurowi z Ożarowa Mazowieckiego, którzy przewieźli go do komisariatu. Podczas czynności 32-latek znieważył policjanta. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Broniszach. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Wtedy okazało się, że jeden z kierowców wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał go blisko 2 promile w organizmie.

Mężczyzną zajęli się mundurowi z Ożarowa Mazowieckiego, którzy przewieźli go do komisariatu. Podczas czynności 32-latek był agresywny i słowami wulgarnymi kilkukrotnie znieważył policjanta. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i znieważenia funkcjonariusza publicznego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/MN

 

 

 

Powrót na górę strony