Aktualności

Chcąc uniknąć zatrzymania, groził policjantom zwolnieniem z pracy

Data publikacji 20.06.2022

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy oraz stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej usłyszał mieszkaniec ożarowskiej gminy. Mundurowi podjęli interwencję wobec mężczyzny w związku z awanturą domową. Mężczyzna swoją agresję przeniósł na policjantów i słowami wulgarnymi znieważył interweniujących funkcjonariuszy, naruszył nietykalność cielesną, groził im również zwolnieniem z pracy, aby uniknąć zatrzymania.

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie awantury domowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W trakcie podjętych czynności jeden z domowników swoją agresję przeniósł na mundurowych i słowami wulgarnymi znieważył interweniujących funkcjonariuszy, naruszył nietykalność cielesną oraz aby uniknąć zatrzymania, groził im zwolnieniem z pracy.

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy oraz stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ea

Powrót na górę strony