Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 23.06.2022

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego policjantka z komendy w Starych Babicach przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Starych Babicach. Spotkania odbyły się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem wspólnych zajęć było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie liczby utonięć.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci prowadzą działania w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Starych Babicach aspirant Marta Dymek, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną, przeprowadziła zajęcia profilaktyczne. Spotkania miały na celu propagowanie właściwych zachowań nad wodą oraz zasad bezpiecznej kąpieli, a także bezpieczeństwa w domu, na podwórku, czy w podróży podczas zbliżających się wakacji. Była też okazja, aby porozmawiać o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich za popełnianie czynów karalnych i przejawianie objawów demoralizacji. Policjantka poinformowała także i zachęcała dzieci do uczestnictwa w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK” zorganizowanym przez Komendę Główną Policji.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/g.p

Powrót na górę strony