Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pomimo dożywotniego zakazu i promili

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę nissana, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas interwencji okazało się, że mężczyznę od ubiegłego roku obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany mu dożywotnio. Natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach pełnią służbę na terenie całego powiatu. Wczoraj kilka minut przed 10.00 podczas patrolowania lesznowskiej gminy zauważyli kierowcę nissana, który podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Podczas interwencji okazało się, że od ubiegłego roku obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który został wydany mu dożywotnio.

To nie jedyne przestępstwo, które mundurowi ujawnili w trakcie kontroli. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony