Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z pracownikami Sanepidu spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego w Laskach

Data publikacji 25.07.2022

Policjantka ze starobabickiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi prowadzi podczas tegorocznych wakacji wiele przedsięwzięć związanych z promocją bezpieczeństwa i edukacją dzieci oraz młodzieży. Tym razem policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzili warunki, w jakich wypoczywają harcerze, a przy okazji przypomnieli, jak należy się zachować w razie wystąpienia nagłych i trudnych sytuacji oraz podczas wakacyjnego wypoczynku, w tym nad nad wodą, omówili także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Kolonie, obozy i wszystkie miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji są pod stałym nadzorem służb, między innymi Policji oraz Sanepidu. Mundurowi wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej propagują bezpieczeństwo w każdej dziedzinie. Odwiedziny miejsc wypoczynku łączy z reguły kontrola i profilaktyka. Policjanci towarzysząc pracownikom Sanepidu, zwracają uwagę organizatorom na zapewnienie wypoczywającym maksimum bezpieczeństwa, o nim też rozmawiają z podopiecznymi.

Tym razem aspirant Marta Dymek policjantka ze starobabickiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowym z Izabelina i pracownikiem Sanepidu spotkali się z harcerzami wypoczywającymi w Laskach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego, a przede wszystkim bezpieczeństwo nad wodą, zgodnie z założeniami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci poinformowali także i zachęcali dzieci do uczestnictwa w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK” zorganizowanym przez Komendę Główną Policji. Omówili bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwem zażywania używek, szczególnie w okresie wakacyjnym.

podinspektor Ewelina Gromek-Oćwieja/e.b.

Powrót na górę strony