Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy z promilami

Data publikacji 26.07.2022

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim i Łomiankach oraz z wydziału ruchu drogowego starobabickiej komendy uniemożliwili dalszą jazdę czterem kierowcom, których zatrzymali do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że byli nietrzeźwi, gdy wsiadali za kierownicę. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy. Teraz wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Najpierw policjanci z Łomianek zauważyli jadącego ulicą Wiślaną opla, który miał rozerwaną oponę bez powietrza, a pomimo to nadal się poruszał po jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że kierowca nie tylko ze względu na stan ogumienia nie powinien prowadzić auta. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wtedy okazało się, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili również dalszą jazdę kierowcy fiata. I tym razem okazało się, że uczestnik ruchu był nietrzeźwy, gdy wsiadał za kierownicę. Ponad pół promila miał jadący krajową „siódemką” kierowca skody. Mężczyznę do kontroli drogowej zatrzymali policjanci ze starobabickiej „drógówki”.

Wszystkim kierowcom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Czynności w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie i Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Żoliborza.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/e.b.

Powrót na górę strony