Aktualności

Dzielnicowi wspólnie ze strażakami dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 28.07.2022

Ciepłe dni i słoneczna pogoda to idealne warunki, by czas wolny spędzić nad wodą. Aby ograniczyć wypadki utonięć i zapewnić bezpieczeństwo osób wypoczywających w pobliżu wody policjanci patrolują zbiorniki wodne i tereny przywodne wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Wczoraj wspólny patrol pełnili dzielnicowi z Łomianek.

Czas wakacji oraz wysokie temperatury sprzyjają przebywaniu nad akwenami wodnymi. Należy jednak pamiętać, że na terenie naszego powiatu nie ma wyznaczonych miejsc do kąpieli, a obszary wodne na terenie powiatu nie są objęte nadzorem sanitarnym (nie są prowadzone badania jakości wody), ani dozorem służb ratownictwa wodnego. Korzystanie z obszarów wodnych na terenie powiatu może więc stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim wydał ostrzeżenie przed wykorzystaniem obszarów wodnych do kąpieli i innych form rekreacji.

Niemniej jednak, aby ograniczyć wypadki utonięć i zapewnić bezpieczeństwo osób wypoczywających w pobliżu wody dzielnicowi z Łomianek patrolują zbiorniki wodne i tereny przywodne wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim wykorzystując do tego jednostki pływające będące na stanie Straży Pożarnej. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze promują właściwe zachowania nad wodą podczas wędkowania oraz kontrolują przestrzeganie zakazu kąpieli.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/e.b.

  • Policjant i strażacy na plaży. Przygotowania do zwodowania łódki i wypłynięcia
  • Policjant i strażacy płyną łodzią po rzece
  • Policjant i strażacy płyną łodzią po rzece
Powrót na górę strony