Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole policjantów i strażników Kampinoskiego Parku Narodowego

Data publikacji 29.07.2022

Przez ostatnie kilka dni policjanci z kampinoskiego posterunku wspólnie ze Strażą Parku patrolowali teren Kampinoskiego Parku Narodowego i jego otuliny. Przy wykorzystaniu terenowych pojazdów strażników, które znakomicie radzą sobie w terenie leśnym, funkcjonariusze kontrolowali szlaki i zwracali uwagę, czy nie dochodzi do szkodnictwa przyrodniczego i przeciwko zwierzynie, w tym do nielegalnej wycinki drzew, czy do kłusownictwa. W ramach działań mających na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podczas patrolu sprawdzili również teren przylegający do Kanału Łasica.

Policjanci realizując swoje ustawowe zadania, na co dzień współpracują z różnymi służbami. W tym tygodniu dzielnicowi z komisariatu w Łomiankach patrolowali zbiorniki wodne i tereny przywodne wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim. W tym samym czasie policjanci z posterunku w Kampinosie patrolowali teren Kampinoskiego Parku Narodowego i jego otuliny wspólnie ze Strażą Parku.

Przy wykorzystaniu terenowych pojazdów strażników, które znakomicie radzą sobie w terenie leśnym, funkcjonariusze kontrolowali szlaki i zwracali uwagę, czy nie dochodzi do szkodnictwa przyrodniczego i przeciwko zwierzynie, w tym nielegalnej wycinki drzew, czy kłusownictwa. W ramach działań mających na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podczas patrolu sprawdzili również teren przylegający do Kanału Łasica.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/g.p 

Powrót na górę strony