Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy wspólnie ze strażakami dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 01.08.2022

Ciepłe dni i słoneczna pogoda to idealne warunki, by czas wolny spędzić nad wodą. Aby ograniczyć wypadki utonięć i zapewnić bezpieczeństwo osób wypoczywających w pobliżu wody policjanci patrolują zbiorniki wodne i tereny przywodne wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Tym razem wspólny patrol ze strażakami pełnił dzielnicowy z Błonia.

Czas wakacji oraz wysokie temperatury sprzyjają przebywaniu nad akwenami wodnymi. Należy jednak pamiętać, że na terenie naszego powiatu nie ma wyznaczonych miejsc do kąpieli, a obszary wodne na terenie powiatu nie są objęte nadzorem sanitarnym (nie są prowadzone badania jakości wody), ani dozorem służb ratownictwa wodnego. Korzystanie z obszarów wodnych na terenie powiatu może więc stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim wydał ostrzeżenie przed wykorzystaniem obszarów wodnych do kąpieli i innych form rekreacji.

Kontrolowanie zbiorników wodnych tzw. „Glinianek” i zwracanie uwagi na osoby nieprzestrzegające zakazu kąpieli, to zadanie priorytetowe aspiranta sztabowego Sebastiana Topolewskiego, błońskiego dzielnicowego. Aby nie dopuścić do zagrożeń związanych z ryzykiem utonięcia w okresie letnim, dzielnicowego wspomagać będą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze będą promować właściwe zachowania nad wodą podczas wędkowania oraz kontrolować przestrzeganie zakazu kąpieli

podinsp. Ewelina Gromek-Ocwieja/st. asp. Marta Dymek

Powrót na górę strony