Aktualności

Usłyszał zarzut uszkodzenia furtki

Data publikacji 02.08.2022

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej uszkodził elektrozaczep w furtce. 61-letni mieszkaniec gminy Izabelin będąc pod wpływem alkoholu uszkodził furtkę twierdząc, że jest na terenie swojej posesji. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Tuż po 14.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który dostał się na nie swoją  posesję  uszkadzając elektrozaczep w furtce. Niezwłocznie na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali 61-letniego mieszkańca gminy Izabelin. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Właściciel posesji oszacował straty na kwotę 2 tys. złotych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Woli.

st. asp. Marta Dymek

 

Powrót na górę strony