Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał na kradzionym rowerze

Data publikacji 12.08.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Błoniu zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy, który chwilę wcześniej ukradł rower i próbował na nim uciec przed funkcjonariuszami. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży roweru. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 23.00, kiedy dyżurny z błońskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru. Mężczyzna pozostawił niezabezpieczony rower pod blokiem. Z okna zobaczył jak na jego rowerze ktoś odjeżdża. Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy w niecałe pół godziny od zgłoszenia zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać na skradzionym rowerze, a następnie go porzucił i kontynuował ucieczkę pieszo. Skradziony rower o wartości 1400 złotych wrócił do właściciela, a 27-latek trafił do policyjnej celi.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży roweru. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

 

Policjanci informują, że każdego roku szczególnie w okresie wiosenno-letnim odbierają więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. W wielu przypadkach osoba zawiadamiająca o kradzieży tłumaczy, że zostawiła go „na chwilę” przed sklepem, urzędem, przed własnym blokiem lub na dłużej na balkonie lub klatce schodowej. Niezabezpieczone rowery giną też spod szkół, a nawet z terenu własnych posesji. Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” w tym wypadku bardzo się potwierdza. W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie.

 

st. asp. Marta Dymek

Powrót na górę strony