Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy podczas Eko-Pikniku rozwiązał sprawę kradzieży motoroweru

Data publikacji 23.08.2022

Dzielnicowy z Kampinosu wspólnie z policjantami uczestniczyli w Eko-Pikniku, który odbył się w miniony weekend. Podczas imprezy funkcjonariusz zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji oraz promował zawód policjanta, a także rozmawiał z mieszkańcami o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym i używaniu odblasków. Spotkanie z mieszkańcami pozwoliło również na rozwiązanie sprawy kradzieży motoroweru, do której doszło dwa lata wcześniej na terenie województwa podlaskiego i odzyskanie jednośladu.

W miniony weekend dzielnicowy z kampinoskiego posterunku wspólnie z policjantami oraz przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczestniczyli w Eko-Pikniku, który odbył się w Kampinosie. Podczas pikniku policjanci zaprezentowali oznakowany radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci miały okazję zobaczyć kajdanki, przymierzyć czapkę oraz inne elementy umundurowania i zrobić sobie zdjęcie z mundurowymi. W ten sposób policjanci promowali bezpieczne zachowania wśród najmłodszych uczestników pikniku. Spotkanie z dziećmi było też okazją, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, a także o tym jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe.

Dodatkowo podczas imprezy funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji oraz promowali zawód policjanta. Mundurowi zainteresowanym służbą w Policji osobom przekazywali informacje o procesie rekrutacji, wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do służby, poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu złożenia dokumentów. Do dyspozycji zainteresowanych były ulotki i informatory.

Spotkanie i rozmowy dzielnicowego z uczestnikami pikniku pozwoliły również na rozwiązanie sprawy kradzieży motoroweru, do której doszło dwa lata wcześniej na terenie województwa podlaskiego i ustalenie miejsca postoju jednośladu. Policjanci dzięki informacji przekazanej przez dzielnicowego odzyskali motorower, który ponownie trafił do właściciela.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/wd

  • Uczestnicy pikniku przy stanowisku promocyjnym Policji
  • materiały promocyjne i zachęcające do wstąpienia do Policji
  • Uczestnicy pikniku przy stanowisku promocyjnym Policji
Powrót na górę strony