Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 16.09.2022

Młodszy aspirant Wojciech Kołogryw, dzielnicowy z Leszna wspólnie z policjantką na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną, spotkał się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Czarnowie. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjanta oraz usłyszeć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowy z Leszna młodszy aspirant Wojciech Kołogryw wspólnie ze starszym aspirantem Martą Dymek, starobabicką policjantką na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną, spotkał się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Czarnowie. Policjanci przybliżyli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas zabawy w domu i na podwórku. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować w przypadku napotkania na swojej drodze obcej osoby.

Spotkanie było również okazją, aby przybliżyć przedszkolakom zawód policjanta. Dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu. Uczestnicy spotkania mogli także zobaczyć oraz przymierzyć elementy wyposażenia i umundurowania policyjnego, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego policjanci poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają nauczycieli i wychowawców.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

  • Policjantka w sali prowadzi spotkanie z dziećmi
  • Policjant przy radiowozie prezentuje pojazd przedszkolakom
  • Dzielnicowy wraz z grupą przedszkolaków na tle oznakowanego radiowozu
Powrót na górę strony