Aktualności

Dzielnicowy i policyjny Borsuk spotkali się z dziećmi

Data publikacji 20.09.2022

Dzieci z Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Starych Babicach oraz „Tęcza” w Latchorzewie przyjechały z wizytą do policjantów ze Starych Babic. Zwiedzanie komendy było nie lada przeżyciem dla przedszkolaków, tym bardziej, że w komendzie czekała na nich niespodzianka. Na spotkanie z nimi przyszedł również Borsuk, maskotka stołecznej Policji. O pracy policjanta i o bezpiecznych zachowaniach opowiedzieli dzielnicowy sierżant sztabowy Marcin Hyndle oraz starszy aspirant Marta Dymek, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną. Dzieci miały również możliwość zapoznać się z pracą technika kryminalistyki.

Podczas roku szkolnego policjanci prowadzą wiele spotkań w przedszkolach i szkołach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, czy w szkole, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Tym razem to policjanci z komendy w Starych Babicach mieli wyjątkowych gości. Odwiedziły ich dzieci z Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Starych Babicach oraz „Tęcza” w Latchorzewie.

Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny oraz zapoznać się z pracą technika kryminalistyki. Była to też lekcja o bezpieczeństwie przeprowadzona między innymi przez Borsuka, maskotkę stołecznej Policji. Tematem wiodącym spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady obowiązujące pieszych podczas poruszania się po drodze, opowiedzieli również jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, że należy je umieszczać w widocznym miejscu na ubraniu lub plecaku. Na pamiątkę wizyty, każdy przedszkolak otrzymał odblaski, które przekazane zostały przez Urząd Gminy w Starych Babicach.

O pracy policjanta opowiedzieli dzielnicowy sierżant sztabowy Marcin Hyndle oraz starszy aspirant Marta Dymek, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

  • Dzieci przy oznakowanym radiowozie oglądają wyposażenie auta
  • Dzieci podczas spotkania w sali odpraw z dzielnicowym i policyjnym Borsukiem, maskotką stołecznej Policji
  • Dzieci podczas spotkania z policyjnym technikiem kryminalistyki
Powrót na górę strony