Aktualności

Policjanci złożyli hołd poległym żołnierzom spoczywającym na cmentarzu wojennym w Granicy

Data publikacji 20.09.2022

W imieniu kierownictwa Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego Zastępca Komendanta Powiatowego młodszy inspektor Krzysztof Bujnowski wraz z delegacją i pocztem sztandarowym uczestniczył w uroczystych obchodach 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Bzurą. Uroczystość patriotyczno-religijna odbyła się na cmentarzu wojennym w Granicy. Spoczywa na nim około 800 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w Puszczy Kampinoskiej we wrześniu 1939 r.

W imieniu kierownictwa Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego Zastępca młodszy inspektor Krzysztof Bujnowski wraz z delegacją i pocztem sztandarowym wziął udział w uroczystości upamiętniającej ofiary II wojny światowej i Bitwy pod Bzurą. Uroczystość patriotyczno-religijna odbyła się na cmentarzu wojennym w Granicy. Spoczywa na nim około 800 żołnierzy Armii „Poznań” i Armii „Pomorze” poległych w Puszczy Kampinoskiej we wrześniu 1939 roku.

Uroczystość rozpoczęła się o 11.30 przemarszem na cmentarz wojenny oraz złożeniem wieńców i wiązanek przy Pomniku Pamięci Poległych i powitaniem Pocztów Chorągwianych i Sztandarowych. W dalszej części odbyła się msza święta polowa, a następnie okolicznościowe przemówienia.

tekst: podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

foto: Krzysztof Goździk/Urząd Gminy w Kampinosie

Powrót na górę strony