Aktualności

Policjanci uczestniczyli w piknikach i rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci uczestniczyli w piknikach, które odbyły się w Wojcieszynie i Łomiankach. Podczas imprez funkcjonariusze zaprezentowali oznakowany radiowóz i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, natomiast policjanci ruchu drogowego ze starobabickiej komendy rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze.

Policjanci uczestniczyli w piknikach, które odbyły się w Wojcieszynie i Łomiankach. W Wojcieszynie impreza przebiegała pod hasłem „Dzień mężczyzny – Zlot Starych Samochodów i motocykli”, natomiast w Łomiankach odbył się piknik dla dzieci organizowany w ramach 7 Dni Dąbrowy. Podczas festynów, funkcjonariusze zaprezentowali oznakowany radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było też okazją do rozmowy mieszkańców z dzielnicowym. Natomiast policjanci ruchu drogowego ze starobabickiej komendy rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie na drodze.

Policjanci promowali również bezpieczne zachowania wśród najmłodszych uczestników pikników. Spotkanie z dziećmi było okazją, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym w związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły oraz o tym, jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe. Dodatkowo podczas imprez funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony