Aktualności

Dzielnicowi przekazali dzieciom misie

Data publikacji 21.11.2022

Komenda Stołeczna Policji zawarła porozumienie z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, którego celem jest poszerzanie świadomości problemu przemocy, gdzie sprawca nadużywa alkoholu lub narkotyków oraz chęć mówienia o przemocy w środowiskach dotkniętych tym zjawiskiem. W ramach tego porozumienia komenda stołeczna otrzymała pluszowe misie. Pluszaki, które przekazano starobabickiej komendzie, trafiły do najmłodszych uchodźców z Ukrainy przebywających w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym oraz do podopiecznych z lesznowskiej świetlicy opiekuńczo-wychowawczej „Promyk”. Misie rozdali dzielnicowi z komendy w Starych Babicach i komisariatu w Lesznie.

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Stołeczną Policji a Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Policja otrzymała pluszowe misie. Celem porozumienia jest poszerzanie świadomości problemu przemocy, gdzie sprawca nadużywa alkoholu lub narkotyków oraz chęć mówienia o przemocy w środowiskach dotkniętych tym zjawiskiem.

Pluszowe misie, które przekazano starobabickiej komendzie, trafiły do najmłodszych uchodźców z Ukrainy przebywających w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym oraz do podopiecznych z lesznowskiej świetlicy opiekuńczo-wychowawczej „Promyk”.

W rozdawanie pluszaków zaangażowali się dzielnicowi. Starobabickim funkcjonariuszom towarzyszył smok Wuzetek, czyli maskotka naszego powiatu. Spotkanie z dziećmi było też dobrą okazją, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie, w szczególności o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

  • Policjant wspólnie ze smokiem Wuzetkiem, maskotką powiatu, rozdają dzieciom misie
  • Uchodźcy z Ukrainy wspólnie z policjantami podczas spotkania profilaktycznego
Powrót na górę strony