Aktualności

Przez kilka dni „robił” zakupy, za które nie płacił

Data publikacji 23.11.2022

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło na terenie gminy Leszno. Na miejsce udał się dzielnicowy w asyście policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze zastali tam pracowników ochrony wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną, który chciał wyjść ze sklepu z artykułami, za które nie zapłacił. Jak ustalił dzielnicowy, ten sam mężczyzna w ostatnich dniach dokonał kradzieży innych artykułów powodując straty powyżej pół tysiąca złotych. 63-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 10.00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie lesznowskiej gminy został ujęty mężczyzna, który chciał ukraść artykuły spożywcze i alkohol. Na miejsce udał się dzielnicowy w asyście policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak się okazało, pracownik ochrony ujął 63-latka, gdy ten chciał wyjść ze sklepu drzwiami wejściowymi, które otwierają się wyłącznie od zewnątrz, nie uiszczając opłaty za towar, który zabrał ze sklepowych półek.

Jak ustalił dzielnicowy, ten sam mężczyzna w ostatnich dniach dokonał kradzieży innych artykułów spożywczych powodując straty powyżej pół tysiąca złotych. Za każdym razem wśród skradzionego asortymentu znajdował się alkohol. Policjanci zatrzymali 63-latka. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony