Aktualności

Mefedron wyrzucił przez okno

Data publikacji 17.01.2023

Policjanci ze starobabickiej „patrolówki” zatrzymali pasażera jednego z przewoźników na aplikację. Podejmując interwencję zauważyli, jak mężczyzna przez okno wyrzucił kilka srebrnych zawiniątek. Jak ustalili funkcjonariusze, ich zawartość stanowił mefedron. Mieszkaniec gminy usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę wykonującego usługi przewozu osób na aplikację. Mundurowi chwilę wcześniej zauważyli wsiadającego do pojazdu mężczyznę, o którym wiedzieli, że może mieć związek z przestępczością narkotykową.

Podejmując interwencję funkcjonariusze zauważyli, jak pasażer przez okno wyrzucił kilka srebrnych zawiniątek. Jak ustalili funkcjonariusze, ich zawartość stanowił mefedron. Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli narkotyki. Mieszkaniec gminy usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/bś

Powrót na górę strony