Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez sąd wpadł na kradzieży

Data publikacji 20.01.2023

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednej z placówek handlowych na terenie lesznowskiej gminy. Na miejsce udali się policjanci z kampinoskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze zastali pracowników wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną, który przekroczył linię kas z artykułami spożywczymi, za które nie zapłacił. Mężczyzna był poszukiwany. Na 20 dni trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności. Tylko wczoraj policjanci z Kampinosu, Ożarowa Mazowieckiego i Starych Babic zatrzymali 6 osób, na których sądy wystawiły nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego.

Około godziny 14.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych został ujęty mężczyzna, który przekroczył linię kas z towarem, za który nie zapłacił. Na miejsce udali się policjanci z kampinoskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, 64-latek w ostatnich dniach w podobny sposób usiłował opuścić sklep na terenie Warszawy. Nieuczciwy klient został zatrzymany przez policjantów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Na 20 dni trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności. Tylko wczoraj policjanci z Kampinosu, Ożarowa Mazowieckiego i Starych Babic zatrzymali 6 osób, na których sądy wystawiły nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego. Jeden z poszukiwanych mężczyzn w jednostce penitencjarnej spędzi najbliższe 3 lata i 6 miesięcy.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony