Aktualności

Kierował pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 08.03.2023

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy podczas prowadzonych działań „Bezpieczny pieszy” zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił jeszcze przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2022 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy podczas prowadzonych działań „Bezpieczny pieszy” zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili jeszcze, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej w zeszłym roku.

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony