Aktualności

Nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania za stosowanie przemocy

Data publikacji 10.03.2023

Policjanci z komendy w Starych Babicach przedstawili zarzut znęcania się nad partnerką, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych 38-letniemu mieszkańcowi gminy. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji domowej. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Natomiast dzielnicowy kolejny już raz skorzystał z uprawnień, jakie daje ustawa antyprzemocowa i wydał natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec mężczyzny.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W pewnym momencie mężczyzna zaczął się awanturować i być agresywny w stosunku do mundurowych. 38-latek słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnej celi. Był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy usłyszał już zarzut znęcania się nad partnerką, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Natomiast dzielnicowy skorzystał z uprawnień, jakie daje ustawa antyprzemocowa i wydał natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec mężczyzny. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony