Aktualności

Kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 15.03.2023

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy daci. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. Od 2017 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę daci. Interwencję przeprowadzili w Babicach Nowych. W jej trakcie, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę.

Od 2017 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony