Aktualności

Odpowie za posiadanie marihuany

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 23:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ożarowskiego komisariatu patrolując rejon gminy zauważyli zaparkowany pojazd, w nim nerwowo zachowującego się kierowcę. Funkcjonariusze wylegitymowali 41-latka, a chwilę później okazało się, dlaczego mężczyzna zdenerwował się na widok umundurowanych funkcjonariuszy. Mieszkaniec Warszawy posiadał przy sobie środki odurzające. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. 41-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony