Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci z lesznowskiego posterunku zatrzymali kierowcę renault, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle kierować autem. Od 2018 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z posterunku w Lesznie patrolując rejon gminy zauważyli jadącego ulicą Podleśną kierowcę renault, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle kierować autem.

Jak ustalili funkcjonariusze, od 2018 roku 47-latka obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został już ukarany mandatem karnym. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony