Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami

Data publikacji 22.05.2023

Dzieci z Przedszkola „MAZANKI - Żłobek & Przedszkole napędzane muzyką” złożyły wizytę policjantom ze Starych Babic. Gości powitała młodszy aspirant Martyna Podolska, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną. Natomiast o pracy policjanta i o bezpiecznych zachowaniach opowiedział dzielnicowy sierżant sztabowy Michał Maziejuk oraz starszy sierżant Dawid Kowalski z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii. Zwiedzanie komendy dla opiekunów jak i przedszkolaków było nie lada przeżyciem.

Podczas roku szkolnego 2022-2023 policjanci prowadzą wiele spotkań w przedszkolach i szkołach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, czy w szkole, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Tym razem to policjanci z komendy w Starych Babicach mieli wyjątkowych gości. Odwiedziły ich dzieci z przedszkola „MAZANKI - Żłobek & Przedszkole napędzane muzyką”.

Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny oraz zapoznać się z pracą technika kryminalistyki. Dzieci obejrzały stanowisko kierowania jednostki, gdzie dowiedziały się. na czym polega praca dyżurnego. Była to też lekcja o bezpieczeństwie. Tematem wiodącym spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz w czasie wakacji. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady obowiązujące pieszych podczas poruszania się po drodze, opowiedzieli również, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, że należy je umieszczać w widocznym miejscu na ubraniu lub plecaku. Na pamiątkę wizyty, każdy przedszkolak otrzymał odblaski, które przekazane zostały przez Urząd Gminy w Starych Babicach.

O pracy policjanta opowiedzieli dzielnicowy sierżant sztabowy Michał Maziejuk, starszy sierżant Dawid Kowalski z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii oraz młodszy aspirant Martyna Podolska, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

młodszy aspirant Martyna Podolska/bś

Powrót na górę strony