Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby mundurowe promowały swoje zawody podczas Jubileuszu 60-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym

Data publikacji 22.05.2023

Jubileusz 60-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym były bardzo pracowity. Dla lokalnych policjantów był to dostateczny czas, by promować swój zawód i budować pozytywny wizerunek formacji w społeczeństwie, ale również był to czas spotkań z innymi "służbami mundurowymi". Na miejscu oprócz pojazdów służbowych, można było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć psa ratownika w akcji czy przymierzyć "hełm" strażacki

20 maja 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach i Komisariatu Policji w Łomiankach wspólnie z innymi służbami brali czynny udział w 60-leciu nadania szkole imienia Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym.

W programie wydarzenia było wiele atrakcji dla uczestników, m. in. gry rodzinne, stoiska naukowe, gry i zabawy dla dzieci, zajecia plastyczne, pokazy pierwszej pomocy,  "występy" psów ratowników oraz możliwość spotkania Funkcjonariuszów Policji i obejrzenia jego pojazdu "od środka". Radiowóz policyjny cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem, gdyż można tu było zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów drogówki, usiąść za kierownicą radiowozu i porozmawiać z policjantami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ich pracy. Wszystkim odważnym i ciekawym dzieciom wręczono elementy odblaskowe oraz opaskę "niezgubek", która pomoże bezpiecznie cieszyć sie zbliżającymi wakacjami 2023 roku.

Zarówno pogoda, jak i humory wszystkim dopisały. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach regularnie włączają się do takich akcji, bo oprócz zabawy i radości dzieci, jest to doskonała okazja do promowania bezpiecznych zachowań.

 

młodszy aspirant Martyna Podolska

Powrót na górę strony