Aktualności

Poszukiwany, zatrzymany, doprowadzony

Data publikacji 24.05.2023

Poszukiwania, zatrzymania i doprowadzenia to codzienności Funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach. Doświadczenie "wieloletnich" Policjantów oraz zapał i siła "nowo przyjętych" owocuję kolejnymi realizacjami nakazu doprowadzenia. Oto kilka przykładów naszej pracy z ostatnich dni

W ciągu ostatnich dni Policjanci pracujący w Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach zatrzymali kilka osób poszukiwanych.

Pierwszym poszukiwanym okazał sie być mieszkaniec gminy Błonie, wobec którego Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał nakaz doprowadzenia do najbliższego aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymania dokonali sierżant sztabowy Konrad Nowak i starszy sierżant Konrad Tomaszewski z Komisariatu Policji w Błoniu. 40-letniemu obywatelowi Ukrainy jednak udało się uniknąć "odsiadki" poprzez wpłacenie grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych. Jak sam przyznał, "widmo" pozbawienia wolności było gorsze od kary pieniężnej.

Kolejnego zatrzymania dokonali sierżant sztabowy Tomasz Tołoczko i starszy posterunkowy Kamil Graska z Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim. Podczas kontroli kierowcy okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo z art 178a par 4 kk - dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-letni mieszkaniec gminy Ożarów już jako pasażer pojechał radiowozem bezpośrednio do aresztu śledczego gdzie spędzi swoje najbliższe 6 miesięcy.

Również młodszy aspirant Karol Błesiński wraz z sierżantem sztabowym Mariuszem Sałuda zatrzymali mieszkańca gminy Łomianki, wobec którego Prokuratura Rejonowa Warszawa - Żoliborz wydała nakaz doprowadzenia do prokuratury. 54-letni mężczyzna usłyszał zarzuty oraz otrzymał między innymi dozór policji, środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do osoby pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną. Za nieprzestrzeganie nałożonych zakazów, grożą poważne konsekwencję w tym kara pozbawienia wolności o czym zatrzymanego poinformowano.

Natomiast młodszy aspirant Łukasz Zgardziński wraz z posterunkowym Kacprem Steciak ujawnili 44-letniego mieszkańca gminy Stare Babice poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie celem ustalenia miejsca pobytu. Wobec osoby orzeczono karę pozbawienia wolności. Ponieważ zatrzymany był pod wpływem alkoholu  został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Stamtąd policyjny konwój przetransportował go do najbliższego aresztu śledczego. Zgodnie z wydanym nakazem w jednostce penitencjarnej spędzi najbliższe 100 dni odbywając karę 100 dni pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Martyna Podolska

Powrót na górę strony