Aktualności

Porozmawiajmy o naszym bezpieczeństwie, czyli konsultacje społeczne w zakresie prowadzenia działań priorytetowych

Data publikacji 24.05.2023

Zapraszamy mieszkańców gminy Kampinos na debatę społeczną, która odbędzie się 27 maja 2023 roku w godz. 10:00-14:00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie w związku z obchodami "Święta Rodziny". Tematem spotkania będzie poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscu publicznym, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Debata społeczna ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwala także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Zapraszamy mieszkańców gminy Kampinos do aktywnego udziału w debacie społecznej poświęconej poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy, która odbędzie się 27 maja 2023 roku w godz. 10:00-14:00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedeszkolnego z Odziałami Integracyjnymi w Kampinosie podczas pikniku "Święto Rodziny", na której będzie również dzielnicowy aspirant sztabowy Marek Szymański z Posterunku Policji w Kampinosie oraz młodszy aspirant Martyna Podolska, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną.

Tematem spotkania będzie poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscu publicznym, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a także problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz priorytetowe działania dzielnicowych.

 

 

Dowiedz się, co robi Policja, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Przedstaw swój pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania.

Powrót na górę strony