Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej dzielnicowego

Data publikacji 14.09.2023

Dzielnicowy z komendy w Starych Babicach podczas obchodu rejonu podjął interwencję wobec kobiety, która poruszała się ulicą powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W jej trakcie 44-latka zaczęła słowami wulgarnymi znieważać funkcjonariusza, a następnie naruszyła jego nietykalność cielesną. Mieszkanka starobabickiej gminy usłyszała już zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podczas obchodu rejonu dzielnicowy z komendy w Starych Babicach zauważył kobietę, która poruszała się ulicą powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant podjął interwencję wobec 44-latki. W pewnym momencie kobieta zaczęła się awanturować i być agresywna w stosunku do dzielnicowego. Mieszkanka starobabickiej gminy słowami wulgarnymi znieważyła funkcjonariusza oraz naruszyła jego nietykalność cielesną.

Kobieta została zatrzymana przez policjanta i osadzona w policyjnej celi. 44-latka usłyszała już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz jej sprawą zajmie się sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony