Aktualności

Kierowca z marihuaną przewoził poszukiwanego pasażera

Data publikacji 15.09.2023

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu podjęli kontrolę drogową wobec kierowcy renault. W jej trakcie okazało się, że pasażer był poszukiwany przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego. Dodatkowo mundurowi ujawnili przy kierowcy susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie środków odurzających.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. W trakcie interwencji mundurowi ujawnili należący do mężczyzny susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Następnie funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili w policyjnych systemach informatycznych pasażera. Okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie miał spędzić 74 dni odbywając zastępczą karę aresztu. Mężczyzna skorzystał z możliwości zwolnienia od wykonywania kary zastępczej poprzez uiszczenie grzywny, wpłacając ją na wskazany przez sąd numer rachunku.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony