Aktualności

Inauguracja działań „ROADPOL SAFETY DAYS – Żyj i ratuj życie” w Borzęcinie Dużym

Data publikacji 18.09.2023

16 września br. rozpoczął się Europejski Tydzień Mobilności, podczas którego prowadzone są działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Inauguracja działań na terenie naszego powiatu rozpoczęła się w Borzęcinie Dużym, gdzie policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną wspierana przez dzielnicowego i funkcjonariuszy ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach uczestniczyli w wydarzeniu „Integracja 2023” zorganizowanym przez sołectwa Borzęcin Mały i Topolin.

W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone są działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROADPOL Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzone pod hasłem: „Żyj i ratuj życie”.

Inauguracja działań na terenie naszego powiatu rozpoczęła się w Borzęcinie Dużym, gdzie aspirant Martyna Podolska policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną wspierana przez dzielnicowego sierżanta sztabowego Macieja Rokitę i funkcjonariuszy ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach uczestniczyli w wydarzeniu „Integracja 2023” zorganizowanym przez sołectwa Borzęcin Mały i Topolin.

Spotkanie z uczestnikami wydarzenia integracyjnego było też okazją, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym oraz przestrzeganiu przepisów i bezpiecznych zachowaniach na drodze. Z najmłodszymi mieszkańcami rozmawiali o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, oraz o tym jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe.

info na podst. kgp/podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony