Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie marihuany

Data publikacji 14.11.2023

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim podczas nocnego patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli woń marihuany, a przy mężczyźnie woreczek z suszem roślinnym. Teraz za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 23.00, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim patrolując rejon gminy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Podczas interwencji funkcjonariuszom nie uszło uwadze nerwowe zachowanie mężczyzny oraz wydobywająca się z pojazdu woń marihuany. Chwilę później mundurowi ujawnili susz roślinny, który mężczyzna miał przy sobie. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Teraz za jej posiadanie 34-latek odpowie przed sądem. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony