Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdź za darmo swoje oświetlenie - „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”

Data publikacji 17.11.2023

Trwa ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Sprawdźcie stacje diagnostyczne z naszego powiatu, gdzie można za darmo sprawdzić światła swojego pojazdu. Najbliższa okazja do sprawdzenia prawidłowego działania i ustawienia świateł już w najbliższą sobotę, 18 listopada br.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Prawidłowy stan techniczny pojazdu, w tym oświetlenie które ma ma niewątpliwie ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

W dniach 18 listopada oraz 9 grudnia 2023 r., w wybranych stacjach diagnostycznych będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

Najbliższa okazja do sprawdzenia na terenie naszego powiatu prawidłowego działania i ustawienia świateł już w najbliższą sobotę, 18 listopada br. w następujących stacjach diagnostycznych:

  • Dziekanów Leśny, ul. Kolejowa 236 w godz. 8.00-15.00
  • Grądy, ul. Topolowa 2 w godz. 8.00-16.00
  • Łomianki, ul. Wiślana 21 w godz. 7.00-15.00

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych. Apelujemy również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych!

W załączniku znajduje się wykaz wszystkich stacji biorących udział w akcji na terenie kraju.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony