Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego apelują do mieszkańców, aby w przypadku, kiedy ci dysponują informacją na temat osób bezdomnych, potrzebujących pomocy i tych, którym grozi wychłodzenie, korzystali z możliwości powiadomienia Policji poprzez oznaczenie miejsc na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjanci zapewniają, że te sygnały nie pozostaną bez odzewu i podjęte zostaną działania sprawdzające, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. W aplikacji należy odnaleźć miejsce, zaznaczyć i skorzystać z funkcji opisu, aby służby mogły dotrzeć do potrzebujących osób.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której użytkownicy mogą podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostaje przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Należy jednak pamiętać, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz znacząco spadła, a prognozy pogody na kolejne dni nie przynoszą nadziei na ocieplenie.

Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112, jak też z wykorzystaniem aplikacji Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia!

info: kgp, /podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony