Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 18.01.2024

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia oraz zabezpieczenie czterech automatów do gier hazardowych.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz funkcjonariusze z Wydziału Realizacji Prewencji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania związane ze zwalczaniem nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze skontrolowali wspólnie punkt na terenie starobabickiej gminy, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia. Efektem kontroli było zabezpieczenie czterch automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzić będzie Urząd Celno-Skarbowy.

Należy pamiętać, że 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony