Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugodził pracownika nożem, drugiemu nim groził, a następnie zaatakował strażnika miejskiego

Data publikacji 20.02.2024

Dzielnicowi z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim przy współpracy ze strażnikami miejskimi zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna chwilę wcześniej wszedł do jednego z przedsiębiorstw i ugodził pracownika nożem, a drugiemu nim groził. Następnie podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, zaatakował wysiadającego z radiowozu strażnika miejskiego, uderzając go w twarz. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Dochodziła godzina 11.00, gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Do zdarzenia doszło w jednym z przedsiębiorstw na terenie gminy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wszedł do budynku przedsiębiorstwa, w którym kiedyś pracował i podczas rozmowy z pracownikiem ugodził go nożem. Innemu pracownikowi, który chciał pomóc pokrzywdzonemu, groził uszkodzeniem ciała, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci przekazali dzielnicowym informacje o napastniku, który jak się okazało, był znany mundurowym z innych interwencji.

Dzielnicowi niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Dojeżdżając zauważyli strażników miejskich podejmujących interwencję wobec 21-latka. Policjanci przy współpracy ze strażnikami obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec gminy chwilę wcześniej zaatakował wysiadającego z radiowozu jednego ze strażników, uderzając go w twarz.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów naruszenia czynności narządu ciała, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Sąd Rejonowy w Pruszkowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/g.p

Powrót na górę strony