Aktualności

Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień

Data publikacji 28.03.2024

Policjanci z komisariatu w Błoniu podjęli kontrolę drogową wobec kierowcy hondy. W jej trakcie okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za popełnione wykroczenie 48-latek odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie.

Dochodziła 13.00, gdy policjanci z komisariatu w Błoniu patrolując rejon gminy zwrócili uwagę na kierowcę hondy, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol. Miał go ponad 1 promil w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał, aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień 65-latek odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony