Aktualności

Zapraszamy mieszkańców gminy Leszno na debatę społeczną

Data publikacji 03.06.2024

Zapraszamy mieszkańców gminy Leszno na debatę społeczną, która odbędzie się 4 czerwca 2024 roku w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Leszno przy Al. Wojska Polskiego 21. Najpierw w godz. 17:00 – 17:10 odbędzie się debata ewaluacyjna, podczas której omówione zostaną postulaty i wnioski zgłoszone podczas spotkania w ubiegłym roku. Następnie w godz. 17:15 – 19:00 odbędzie się debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy Leszno. Tematem spotkania będzie poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscu publicznym, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Debata ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwala także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Zapraszamy mieszkańców gminy Leszno do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 4 czerwca 2024 roku w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Leszno, Al. Wojska Polskiego 21. Najpierw w godz. 17:00 – 17:10 odbędzie się debata ewaluacyjna, podczas której omówione zostaną postulaty i wnioski zgłoszone podczas spotkania w ubiegłym roku. Następnie w godz. 17:15 – 19:00 odbędzie się debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy Leszno.

Tematem spotkania będzie poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscu publicznym, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a także problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz priorytetowe działania dzielnicowych.

Dowiedz się, co robi Policja, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Przedstaw swój pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania.

 

HARMONOGRAM SPOTKANIA:

godz. 17:00 – 17:10 - debata społeczna ewaluacyjna

godz. 17:10 – 17:15 - przerwa

godz. 17:15 – 19:00 - debata społeczna inicjująca

 

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 

Powrót na górę strony