Aktualności

Dzielnicowi uczestniczyli w gminnych obchodach Dnia Dziecka

Data publikacji 03.06.2024

Młodszy aspirant Tomasz Żochowski dzielnicowy ze starobabickiej komendy oraz aspirant Łukasz Matysiak dzielnicowy z Izabelina wspólnie z policjantką na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną uczestniczyli w piknikach gminnych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprez policjanci zaprezentowali radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie z dziećmi było też okazją, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym i używaniu odblasków, do czego służyła m.in. przygotowana przez policjantów specjalna loteria z pytaniami.

Dom Kultury w Starych Babicach w minioną sobotę zorganizował piknik z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców gminy. Na piknik zaproszony został dzielnicowy młodszy aspirant Tomasz Żochowski, któremu towarzyszyli funkcjonariusze z wydziału prewencji. Także w sobotę na terenie izabelińskiej gminy na „Polanie pod Sosnami” odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W wydarzeniu udział wziął dzielnicowy aspirant Łukasz Matysiak  oraz policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną ze starobabickiej komendy.

Podczas imprez policjanci zaprezentowali radiowozy. Dzieci miały też okazję wsiąść do policyjnego, oznakowanego auta, usłyszeć sygnały dźwiękowe, zobaczyć kajdanki oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, przymierzyć czapkę i zrobić sobie zdjęcie z mundurowymi.

W ten sposób funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania wśród najmłodszych uczestników pikniku. Spotkanie z dziećmi było też okazją, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, o tym jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe, a także o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. W tym celu policjanci przygotowali specjalną loterię z pytaniami o bezpieczeństwie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ D.K

Powrót na górę strony