Aktualności

Dzielnicowi uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową

Data publikacji 07.06.2024

W Szkole Podstawowej m. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli pod czujnym okiem starobabickich dzielnicowych odbyły się praktyczne egzaminy na kartę rowerową dla uczniów. Policjanci zabezpieczali wydarzenie oraz z uwagi na dużą ilość uczestników dbali o bezpieczeństwo dzieci.

Karta rowerowa obowiązuje między 10 a 18 rokiem życia i upoważnia do kierowania rowerem, hulajnogą elektryczną, urządzeniem transportu osobistego (UTO), pojazdem zaprzęgowym oraz wózkiem rowerowym przewożąc inną osobę. Policjanci pomagają w przygotowaniu oraz egzaminowaniu chętnych do uzyskania „pierwszego prawa jazdy”.

W Szkole Podstawowej im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Poprzedzony był egzaminem teoretycznym, który odbył się wcześniej. Uczniowie z przejęciem i uwagą pokonywali niełatwy test sprawnej jazdy rowerem. Egzamin odbył się pod czujnym okiem starobabickich dzielnicowych, którzy zabezpieczali wydarzenie oraz z uwagi na dużą ilość uczestników dbali o bezpieczeństwo dzieci.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony