Aktualności

Najpierw znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów, a potem obiecał dać im pieniądze na dobry obiad w zamian za odwiezienie do domu

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci z Łomianek zatrzymali mieszkańca gminy, który najpierw ich znieważył podczas podjętej interwencji, a następnie naruszył nietykalność cielesną. Gdy funkcjonariusze doprowadzili 40-latka do jednostki, ten obiecał im dać pieniądze na obiad w zamian za odwiezienie go do domu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Mundurowi przedstawili mu już zarzuty, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Łomianek podczas czynności, jakie podjęli w rejonie jednego z przejść dla pieszych, zostali znieważeni słowami wulgarnymi przez mężczyznę, który właśnie w tym miejscu przechodził przez jezdnię. Mundurowi zwrócili pieszemu uwagę, co skutkowało kolejnymi słowami wulgarnymi wypowiadanymi w ich kierunku i znieważającymi ich. Policjanci podjęli w stosunku do niego interwencję. W jej trakcie 40-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do komisariatu policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Wtedy też mężczyzna obiecał mundurowym dać pieniądze na obiad w zamian za odwiezienie go do domu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Żoliborza.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/D.K

Powrót na górę strony