Aktualności

Dzielnicowy wręczył przedszkolakom „Kartę Małego Rowerzysty”

Data publikacji 14.06.2024

Podczas roku szkolnego dzielnicowi z Leszna wspólnie z policjantką z komendy w Starych Babicach na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów”. Uwieńczeniem całorocznej pracy był udział dzieci w konkursie, który przebiegał pod hasłem „Przedszkolak Bezpieczny Na Drodze”. Jego celem było utrwalenie wiadomości i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla pieszych oraz zapoznanie dzieci z zasadami zdrowej rywalizacji. Na zakończenie dzieci przystąpiły do swojego pierwszego egzaminu i pod czujnym okiem policjantów zdobyły „Kartę Małego Rowerzysty”.

Dzielnicowi z Leszna wspólnie z policjantką z komendy w Starych Babicach na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną, podczas roku szkolnego przeprowadzili cykl spotkań z wychowankami Publicznego Przedszkola nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów”. W trakcie każdej wizyty opowiadali przedszkolakom o zasadach ruchu drogowego, przedstawili pracę policjantów z różnych pionów, mówili o bezpieczeństwie dzieci, gdy zostaną same w domu lub podczas zabawy na podwórku.

Uwieńczeniem tych wszystkich miłych spotkań był udział dzieci w konkursie, który przebiegał pod hasłem „Przedszkolak Bezpieczny Na Drodze”. Konkurs odbył się na terenie placówki, a jego celem było utrwalenie wiadomości i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla pieszych oraz zapoznanie dzieci z zasadami zdrowej rywalizacji. Przedszkolaki musiały wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz ogólnymi zasadami bezpieczeństwa.

Dzieci musiały się wykazać także umiejętnością jazdy na rowerze. Ten etap zawodów odbył się na placu. Okazuje się, że dzieci świetnie wykorzystały w praktyce wiedzę zdobytą na zajęciach profilaktycznych z mundurowymi. A wszystko to odbywało się pod czujnym okiem policjantów. Po zakończeniu zawodów policjanci podsumowali przebieg spotkania oraz wręczyli dzieciom pamiątkową „Kartę Małego Rowerzysty”.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony