Aktualności

Kierowcy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających

Data publikacji 14.06.2024

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy tylko podczas jednej służby zatrzymali dwóch kierowców. Mężczyźni posiadali przy sobie środki odurzające. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana i mefedron. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Podczas interwencji uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą, w trakcie której okazało się, że kierowca w saszetce, którą posiadał przy sobie, schował zawiniątko z krystaliczną substancją. Badanie narkotesterem wykazało, że był to mefedron.

Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę. Tym razem okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/D.K

Powrót na górę strony