Aktualności

Tragedia na przejeździe kolejowym – apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 02.07.2024

Wczoraj rano na przejeździe kolejowym na ulicy Ceramicznej w Ołtarzewie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zdarzeniu udział brał pociąg osobowy oraz samochód ciężarowy z naczepą. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń i pomimo podjętej reanimacji zmarł maszynista. Policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę szczególnie na przejazdach kolejowych.

Wczoraj rano na przejeździe kolejowym na ulicy Ceramicznej w Ołtarzewie miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Doszło do zderzenia pociągu osobowego z samochodem ciężarowym z naczepą. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń i pomimo podjętej reanimacji zmarł maszynista. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych na miejscu obecny był prokurator. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność szczególnie w rejonie przejazdów kolejowych. Pamiętajmy! Wypadki drogowe z udziałem pociągu może i nie zajmują dominującej pozycji w statystyce zdarzeń na drogach, ale charakteryzują się one bardzo tragicznymi skutkami.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony